В категорії представлені насоси для фонтанів і насоси сухої установки. Описано основні технічні характеристики кожного з типів насосів, особливості підбору та розрахунку технічних параметрів.
Рекомендації щодо встановлення, обслуговування та модернізації насосного обладнання у проектах фонтанів.
безкоштовна консультаціяНайважливішим вузлом у фонтані будь-якого типу є насос. У сучасних проектах фонтанів застосовуються два основних види насосів - насоси і насоси сухого монтажу. Вибір типу насоса обумовлений не лише його технічними характеристиками та можливими місцями встановлення, найважливішим критерієм є питання безпеки відвідувачів.
У пішохідних фонтанах, архітектурних або фонтанах іншого типу, де між глядачем та водою немає огорож, і конструкція фонтану допускає можливий контакт відвідувачів з водою, можливо використовувати лише низьковольтні занурювальні насоси (живлення до 30 Вольт). Однак навіть у такому випадку насоси необхідно використовувати тільки в парі із системою безпеки наднизької напруги та ПЗВ зі струмом витоку 30 мА.
Більшість пішохідних фонтанів реалізовані із застосуванням невеликих занурювальних насосів потужністю від 50 Ватт до 300 Ватт та живленням 24 вольта. Використання таких насосів робить фонтан абсолютно безпечним у разі контакту відвідувача з водою, а сумарне споживання електроенергії мінімальне, оскільки насосне обладнання працює без гідравлічних опорів із максимальним ККД.
Фонтани, в яких передбачені захисні огородження між водою та зоною відвідувачів або конструктивно форма чаші виконана таким чином, що відстані від дзеркала води до відвідувачів не менше 2х метрів можуть бути укомплектовані високовольтними насосами заглибними (живлення 220-400 Вольт) тільки через пристрій аварійного відключення.
Відповідно до міжнародного стандарту IEC 60335-2-41:2004 високовольтні занурювальні насоси заборонено використовувати у фонтанах, де можливим є безпосередній контакт відвідувачів з водою.
Фонтани, побудовані із застосуванням занурювальних насосів простіше в експлуатації, оскільки демонтаж насосів є максимально простим процесом. У чаші такого фонтану немає трубних магістралей складної конфігурації, немає великої кількості точок забору та подачі води, відповідно немає потреби у підготовці та консервації цих елементів. З іншого боку, враховуючи особливості нашого регіону, такі конструкції менш захищені від вандалів та крадіжки. У години, коли фонтан не працює між відвідувачем та обладнанням лише 40-60 см води, цей момент важливо врахувати ще на етапі проектування майбутнього фонтану.
У випадку, коли доступні моделі занурювальних насосів не відповідають проектним вимогам, конструкція фонтану змінюється і виносять насоси за межі чаші в спеціальне технічне приміщення. Насоси, встановлені в технічному приміщенні, не занурені у воду, ще називають «насоси сухої установки». Установка обладнання у технічному приміщенні дозволяє комплектувати фонтан насосами високої потужності для форсунок будь-якого типу.
Важливим моментом проектування фонтану з технічним приміщенням та насосами сухої установки є розрахунок гідравлічних втрат магістралі як на лінії забору води, так і на лінії подачі.
Найкращий, ідеально підібраний за технічними параметрами проекту насос, може працювати некоректно або вийти з ладу, якщо неправильно розрахована магістралі забору та/або подачі.
Швидкість руху води магістралями і в точці подачі на форсунки фонтану суворо регламентована. Правильний розрахунок насоса - це не тільки гарантія роботи фонтану, але й гарантований тривалий термін експлуатації з максимальною енергоефективністю.
Наша компанія офіційно імпортує насоси для фонтанів десятка торгових марок. На будь-якій стадії реалізації проекту ми готові розрахувати технічні параметри необхідного насосного обладнання та запропонувати кілька варіантів від виробників із різною ціновою політикою.
Будемо раді зустрітися
з Вами!
Зв'язатися з нами