Безпека у фонтанах

Фонтан – не басейн. Завдання даної водної споруди – дарувати візуальне задоволення і не більше. Фонтани не розраховані на те, що в них будуть люди, за винятком пішохідних, "сухих" фонтанів.

Цей факт позначається на конструкції. Наприклад, інженери, намагаючись досягти якомога більшого візуального ефекту, встановлюють у фонтанах арматуру та різні елементи, що крутяться або виконують інші рухи. Ці компоненти конструкції можуть не просто травмувати людину, яка вирішить викупатися, а й зробити її інвалідом.

Сама вода також небезпечна. У деяких фонтанах вона виплескується назовні під дуже високим тиском. Є випадки, коли вода серйозно травмувала людину – аж до струсу.

Ще одна небезпека – труби. Зовні вони можуть здаватися невинними, але навіть тонка труба може сильно присмоктати людину. Контакт із нею може закінчитися розривом шкіри.

Безпека у фонтанах

Повернемося до того, що фонтан – це басейн. У фонтані побудованому з урахуванням санітарних та будівельних норм, вода піддається механічному та хімічному очищенню. Проте, багато існуючих фонтанів в Україні, на жаль, не фільтруються і не очищаються від шкідливих бактерій. А їх у воді справді багато, адже фонтан знаходиться на вулиці. У воді може бути кишкова паличка, глисти, віруси та інші шкідливі мікроорганізми. Пити її категорично забороняється! Більше того, варто уникати попадання води на слизові оболонки: наприклад, у вічі.

Останній пункт – електрика. Багато фонтанів обладнані насосами, які працюють від 220 і навіть 380 В. Це дуже велика небезпека, особливо якщо йдеться про плаваючий фонтан. Але хоч би яким фонтан був, категорично не рекомендується контактувати з водою. Ізоляція може порушитись, і напруга «перейде» на неї. Навіть мінімальний контакт із такою водою може закінчитися ураженням електричним струмом.

Довірте проектування та будівництво фонтанів професіоналам!

Милуйтесь фонтанами безпечно!

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами